-HAKKIMIZDA-

2005 yılında bir aile şirketi olarak kurulan Essel Selüloz ve Kâğıt Sanayi Tic. A.Ş., yatırımlarında en yüksek teknolojiyi modern üretim ve yönetim sistemleri ile entegre eden, alanında öncü bir temizlik kağıdı üreticisidir.

Çevresel ve ekonomik açıdan sürdürülebilir, müşteri memnuniyetini karşılayacak değer ve kalitede temizlik kağıdı üretmek amacıyla 2011’de sektöre giriş yapan Essel Selüloz ve Kâğıt Sanayi Tic. A.Ş.; yaptığı yatırımlar, kullandığı son teknoloji ve uzman kadrosu ile Türkiye’nin önemli kağıt üreticileri arasında yerini almıştır.

Essel, üretimini Türkiye’nin kuzeyinde Zonguldak/Çaycuma ve güneyinde Osmaniye’de bulunan 4 ayrı tesiste, 500 kişiden oluşan profesyonel ekibi, gelişmiş ve tam otomatik üretim bantları ile gerçekleştirmektedir.

Hem çevre hem de sağlık açısından çevre dostu ürünler sunmaya odaklanan Essel, ürünlerinin tamamında %100 sertifikalı ormanlardan elde edilen selülozla üretim yapmaktadır. Çevreye karşı duyduğu hassasiyetle karbon salınımını en aza indirmek için sıfır atık üretimi destekleyen arıtma ve recycle tesislerini de devreye sokmuştur.

Her geçen gün büyüyen yetenekli ekibi ile 5 kıtada 60 ülkeye ihracat gerçekleştiren Essel, tuvalet kâğıdı, kağıt havlu, kutu/pratik mendil, peçete, dispanser peçete, dispanser havlu ve Z peçete gibi değişik gramajlarda yaklaşık 600 çeşit ürün imal ederek iç ve dış pazara sunmaktadır. 

Düzenli olarak gerçekleştirdiği yatırımlar sayesinde müşteri portföyünü istikrarlı olarak genişleten Essel küresel kâğıt üretimi pazarında öncü ve köklü bir oyuncu olmak misyonuyla hareket etmekte, ulusal ve uluslararası arenada kâğıt hamuru ve kâğıt gereksinimlerine çözüm bulmayı, değerli ve kaliteli kâğıt ürünleri geliştirmeyi, çevresel açıdan sürdürülebilir bir şekilde gelişmeyi daha fazla hedeflemektedir. 

Bu kapsamda 2021’de Osmaniye fabrikası bünyesinde İtalyan Toscotec firması tarafından Türkiye’nin ve Avrupa’nın en geniş ve üretim kapasitesi en yüksek temizlik kağıdı makinesi devreye alınmıştır. Bu gelişme ile Essel, 2022 yılının birinci çeyreği itibarıyla, Türkiye’nin en büyük kağıt hamuru envanteriyle desteklenerek, 130.000 ton/yıl bobin ve 1.500.000 koli/ay (18.000.000 koli/yıl) nihai/bitmiş ürün üretecek noktaya gelmiştir.

5 KITADA
-60 ÜLKEYE İHRACAT-

TARİHÇE

-DEĞERLERİMİZ-

Çevre Duyarlılığı

Yüksek Kalite Standardı

Müşteri Memnuniyeti

Teknoloji Odaklılık

İnovasyon

-VİZYON-

Kişisel hijyenin sağlıklı yaşamın temeli olduğuna inancımızla müşterilerimizin ihtiyaç ve tercihlerine odaklanan, yenilikçi, sürdürülebilir, kişisel hijyen açısından güven duyabilecekleri üstün kaliteli kağıt ürünleri sunmak.

-MİSYON-

Üretimimizi yüksek kalite standardı ve çevre duyarlılığı ile sürdürürken çalışanlarımızı, ürünlerimizi ve süreçleri sürekli olarak iyileştirerek küresel kağıt üretimi pazarında öncü ve köklü bir oyuncu olmak

-HEDEFLER-

Çevresel ve ekonomik açıdan sürdürülebilir temizlik kağıdı üretmek

Müşteri memnuniyetini karşılayacak değerli ve kaliteli kağıt ürünleri geliştirmek 

Kağıt üretimindeki uzmanlığımızı uluslararası pazarlara genişletmek

Ulusal ve uluslararası arenada kağıt hamuru ve kâğıt gereksinimlerine çözüm bulmak